Debata z Januszem Korwin-Mikke na facebooku

Dzisiaj odbyła się debata na żywo na facebooku z JKM, po której nabrałam pewności, że właśnie na niego będę głosować w czerwcu. Wszystkie zadane pytania i odpowiedzi można zobaczyć tutaj: http://www.facebook.com/kampanianazywo, trzeba niestety kliknąć tam na tablicy na debatę z JKM i pokopać dość daleko w dół, bo pytań było znacznie więcej niż Pan Janusz był w stanie odpowiedzieć, a ludzie pisali jeszcze jakis czas po zakończeniu.

Dla tych, którym nie chce się przekopywać dziesiątek powtarzających się pytań i komentarzy w niewygodnym systemie facebookowym sporządziłam ciągły zapis pytań i odpowiedzi. Zostawiam oryginalną pisownię, nie umieszczam natomiast nicków i nazwisk osób zadających pytania, ponieważ mogą sobie tego nie życzyć.

Ktoś może zapytać dlaczego zadałam sobie tyle trudu aby przekopiować to wszystko i zamieścić tutaj w przyjazne czytaniu formie. Zrobiłam to, ponieważ, uważam ten materiał za naprawdę wartościowy, można się z czytania jednej tej debaty dowiedzieć mnóstwo o poglądach i planach Pana Korwin-Mikke odnoście Polski i prezydentury z pierwszej ręki.

Najprowdopodobnej nie trudziłabym się aż tak, gdyby nie fakt, że w mediach nader trudno usłyszeć o aspektach poglądów JKM w kontekście innym niż wyśmiewczy, a ostatnio nawet w ogóle o kandydacie JKM się nie mówi.Dzisiaj w TVN Fakty wymieniono poparcie procentowe wszystkich kandydatów na prezydenta poza JKM. Przypadek? Uważam, że jest to żenujące, ponieważ na TVN24 Pan Korwin ma większe poparcie niż Kaczyński, co napewno budzi niemałe emocje wśród dziennikarzy tvn.


źródło: http://www.tvn24.pl/1002982,1,1,w-najblizszych-wyborach-prezydenckich-zaglosuje-na,sondy.html

Moim celem nie jest nawoływanie do głosowania na jedynego słusznego kandydata JKM. Moim celem jest przede wszystkim dostarczenie informacji i zachęcenie do refleksji nad wolnością wolnych mediów oraz nad manipulacjami typu „gra rozgrywa się tylko pomiędzy PO a PiS, nikt inny się nie liczy”. To jest nic innego jak manipulacja, a konkretnie zabieg socjotechniczny nazwany efektem bandwagonu. Smutne i żałosne.

Chciałam jeszcze dzisiaj skomentować tą debatę i napisać dlaczego i w jakich aspektach popieram Pana JKM, a w jakich nie. Jednak dzisiaj nie mam już siły. Jutro napiszę.

~*~

Co sądzi Pan o ustawie antyhazardowej, czy nie jest to blokowanie naszych podstawowych praw do wolności?
Oczywiscie. Oraz narusza prawa niektórych przedsiębiorców na rzecz nnych

Gdyby pan wiedział, że to nie pan wygra wybory, to kto z pozostałych kandydatów powinien wygrać (jeśli nie pan) i dlaczego? Oraz na kogo Polacy niepowinni głosować absolutnie? (czyt. kto jako prezydent będzie kolejną wyborczą pomyłką?)
Dobry kupiec nie popiera konkurencji

Jak ma wyglądać polityka wolnego rynku w kulturze ( muzea, galerie?)
Normalnie. Obrazy kupuje sie i sprzedaje. Muzea musza sie utrzxymać z biletów. Zdecydowana większośc ich vczbiorów powinna trafic w prywatne ręce i cieszyc oko ludzi, a nie gnic w piwnica ch muzeów

Czy jest Pan za uniewinnieniem Romana Polańskiego i Josepha Fritza?
Tez pytania.. Czy ja kandyduje na sędziego w Kaliforni?

Co sądzi Pan o Andrzeju Olechowskim ?
Prywatnie Go nie lubię. Jako polityk jest skryty – jak przystało na oficera wywiadu

Czy planuje Pan w wyborach prezydenckim wrócić do bardzo dobrego projektu Konstytucji RP autorstwa red. Stanisława Michalkiewicza z początku lat 90tych? Mogłaby to być bardzo dobry punkt Pańskiego programu niezmienionego od lat 🙂
Dobry projekt – tyle, że w kampanii wyborczej nieprzydatny. Za długi… 😉

Do jakiego kraju jako pierwszego uda się Pan jak wygra wybory?
Odmawiam odpowiedzi. Na pewno do żadnego, o ktorym Państwo myslą…

Kto powinien mieć, według pana czynne prawo wyborcze? I czy próbowałby Pan forsować takie zmiany w ordynacji wyborczej będąc prezydentem?
Król, oczywiście… A poważnie: zalezy, w jakich wyborach. Bo jestem wrogiem d***kracji – ale w ustawodawstwie; ludzi jakos trzeba wybiorerać. Nawet Papiez jest wybierany d***kratycznie

Hahaha 😀 Ma Pan wielu zwolenników Panie Korwinie-Mkke
Jeszcze za małó!

blad rozmowa powinna odbyc sie na jakims normalnym moderowanym czacie :/
A ino… Ale nabieram wprawy

Dlaczego Pana wyniki w internecie w najmniejszym stopniu nie przekładają się na te w urnach?
Bo telewizje, sondazownie itd. hipnotyzuja wyborców. Podejrzewam nawet uzywanie bodźców podprogowych. W jednych wyborach byłen tego właściwie pewien.

takie pytanie o pański liberalizm odnośnie aktualnych wydarzeń – Czy byłby pan za pomocą państwa zalanym przez powódź obywatelom czy stwierdziłby pan że powinni byli się ubezpieczyć ?
Dlaczego „ubezpieczyc” – a nie „odłożyc pieniądze na wyp[adek powodzi”?

Jak w pana liberalnym ustroju państwowym wyglądała by walka z powodzią?
Prosze przedczytac, co przy poprzedniej powodzi zrobili mieszkańcy Nowej Soli!

Panie Januszu. Dzisiaj na stronie portalu interia.pl (dokładnie tutaj http://czateria.interia.pl/goscie-czaterii,czat,2104) podana została informacja jakoby zmiarzałby Pan sprywatyzować armię. Jako osoba interesująca się Pana karierą polityczną jak i pańskimi poglądami wiem, że jest to nieprawda. Proszę jednak o oficjalne zdementowanie tego pomówienia.
Dlaczego? Prywatna najemna piechota Wolffa bronioła sie do końca – a pospolite ruszenie uciekało z pola bitwy. Ale, oczywiście, te armie musi ktos wynajmowac i nimi kierować!!!

Pan częstwo w swoich wypowiedziach mówi, że za
20 lat Polska będzie graniczyła z Islamską Republika Niemiec itp. Czy na
miejscu naszych zachodnich sąsiadów ograniczył by Pan w sposób
radykalny kwestie imigracji obywateli innych państw?
Zdecydowanie: TAK. W tej chwili są dwie mozliwoście: albo nastapi silna reakcja nacjonalistyczna i powstanie IV Rzesza – albo za 20 lat będą tam islamskie państwa. Obydiwe możliwosci nieprzyjemne. W ostatnim Najwyższym CZAS!-ie zalecam przyspieszona kolonicacje wyludniających sie Łuzyc, Mekl. Brand. i Pomorza Zach.

Czy chce Pan być demokratycznie wybranym prezydentem Polski? Czy kolejny raz Pan startuje, aby zdobyć poklask i swoją „popularność” wykorzystać w celach zarobkowych dając wykłady i publikując w prasie?
Zarobkowych??? Wie Pan, ile ja juz do polityki dolozyłem?

Panie Januszu w jaki sposob chcialby Pan kontrolowac czy zywnosc w gospodarce wolnorynkowej nie zagraza zdrowiu i/lub zyciu( szczegolnie w malych firmach np. piekarniach)?
W ogole. Gospodynie domowe kupowałymy produkty sprawdzonych producentów – lub słuchały opinii wiarygodnych ekspertów. A jakby nie – to ich problem.

Panie Januszu, czy zamierza Pan odwiedzic w najblizszym czasie polonie chicagowska?
Chyba nie starczy czasu – raczej po wyborach

Czy w czasie kampanii wyborczej odwiedzi Pan Poznań/Wielkopolskę?
Tak

Co z koleją w Polsce? Oddłużać i modernizować czy może zaorać?
Nie – sprzedsać. Forsa na Fundusz Emerytalny, To tak na oko z 2500 mld zl

Witam!
Moje pytanie: czy gdyby został Pan prezydentem zaradziłby pan
monopolowi Microsoftu? Tzn. można by wprwadzić wolne oprogramowanie do
miejsc, które podlegają państwu i zaoszczędzić na tym.
Janusz Korwin-Mikke Korzxystam z OpenOffice – i mam zamiar i po zostaniu prezydentem
3 godz. temu · Oflaguj

Janusz Korwin-Mikke SKOŃCZYŁY SIĘ PYTANIA?!?

Co Pan myśli na temat ateizmu? Jeśli jest Pan jemu przeciwny to dlaczego?
Każdemu wolno byc ateista. Natomiast dla narodu i panstwa jest korzystne, gdy ludzie wierzą w Boga. To dzięki temu nasza cywilizacja podbiła cały śiwt – a teraz, gdy ludzioe przestaja wierzyć w Boga – umiera.

Czy Pańskim zdaniem przepisy dotyczące praw autorskich nie są zbyt restrykcyjne? Czy wg Pana są one zgodne z koncepcją konserwatywno-liberalną, a jeśli nie, to dlaczego?
Jestem za patentami i prawami autorskimi 7-letnimi (z mozliwościa przefłużenia do v11) Tak, jak było kiedyś

Czy wierzy Pan w antropogeniczną zmianę klimatu?
Oczywiscie nie. Tio po prostu ŚMIESZNE. Zreszta w Brukseli juz sie walczy ze „Zmianami klimalu” a nie z GLOBCIem!

Jaki jest Pański stosunek do tak zwanych związków partnerskich ?
A niech sobie ludzie maja stosunki partnerskie i z wielorybem. Natomiast prosze mnie nie zmuszać, bym nazywał to „małżeństwem”…

Dlaczego jest Pan rojalistą w kraju, w którym panuje demokracja? Dlaczego nie mówi Pan o sobie jako o demokracie. Ludzie jako ogół wolą demokrację, bo monarchia kojarzy im się negatywnie, z władzą totalną, bądź absolutyzmem. Dlaczego nie wykazuje się Pan empatią w stosunku do ludzi prostych (mniej mądrzeszych) – większ…
To d***kracja jest ustrojem totalitarnym!!! Żaden krol w Europie nie mial nad poddanymi takiej władzy, jaka ma 66%owa Większość w Parlamencie

Jak wyobraża Pan sobie często wspominaną kolonizację wschodnich Niemiec?
Ziemia jest tam tańsza, niz w ZPolsce

Pytanie Panie Januszu: Ciągle mówi pan o wolności dla wszystkich i o wolności wobec ich postępowania, dopóki nie krzywdzą innych. Czemu więc lekceważąco traktuje Pan homoseksualistów. Oczywiście powie Pan że homoś to nic złego, ale nie chodzi mi o nazwenictwo, a bardziej o to że zawsze wypowiada się Pan o tej mniejszości w sposób prześmiewczy, lekko śmiejąc się spod wąsa 😉 Czy to nie kłóci się trochę z innymi Pana poglądami?
Ale-ż ja nie mam nic przeciwko żadnej mniejszości.! Nie godze sie tylko, by ta mniejszośc domagała sie uznawania jej za wyjątkowa. Nie potępiam ani wegetarian, ani zwolennikow milości oralnej – bo nie organizuja pochodów na ulicach i nie domagaja się, by ich sposobu zycia uznac za „normalny”…

Panie Januszu,
Czy jest Pan za decentralizacją państwa? Czy wolałby pan żeby więcej pieniędzy wpływało do np. Gdańska, Poznania zamiast tak jak teraz wszystko idzie przez Warszawę?
Zdecydowanie TAK. Ale najwięcej powinno pozistawc w portfelach. A – błedy ortogr – z pospiechu…

Jestem pana ogromnym sympatkiem. Zastanawiam się tylko dlaczego lubi pan tak lecieć po bandzie (jak to mówiła jakże „rzetelna” dziennikarka wczoraj)? Czy nie uważa pan że trochę spokojniejsze głoszenie swoich poglądów przyniosło by lepszy efekt i lepszy wynik w wyborach?
Szczerze pisząc – nie bardzo Ją rozumiałem… ja nie walcZę o 51% – tylko o 17%, z ktorymi moge wejśc do II tury. W II turze zobaczy Pan, jaki jestem ukladny…

Konserwatyzm bez Boga
– Tomasz Tulejski, czytal Pan? proszę nie unikac trudnych pytań Panie Januszu 🙂 jakie jest Pana zdanie nt. tej idei? 🙂
Pozdrawiam .
Jaki Tomasz Tulejski? Jakiej idei??

Szanowny Panie. Mówi Pan dużo o służbach specjalnych. Jeżeli dobrze rozumiem; według Pana w ich szeregach jest wielu ludzi nieuczciwych.
Czy jako głowa państwa zrobiłby Pan coś z tym?

Mówił Pan, że przy Okrągłym Stole został zawarty pakt: prawica nigdy nie dojdzie do władzy w Polsce. Jak w takim razie ma dojść do Pana wygranej?
Ha! vPakt Okrągłego Stołu nie jest wieczny, jego sygnatariusze wymieraja… A co do SS: tu nie chodzi o osobistanieuczciwośc, acz zapewne też wyatepuje. Tu chodzi o to, że one sie w ten sposób systemowo finansuja. Widzial pan w budżecie pozycje: „Na SZPIEGÓW – 3 miliady”? Widzial Pan? A przecież szpiegów mamy. Więc trzeba ich „na lewo” finansować…

Odnośnie prywatyzacji armii. Czy nie sądzi Pan że wypadałoby jednak pozostawić armię Państwową. Wojska zaciężne zawsze były to fakt, ale tak jak Pan napisał biły sie do końca a czasami tak jak Pan nie napisał zdradzały. Nie mam nic przeciwko równoległemu zaciąganiu najemników i posiadania zawodowej armii Państwowej. Jednakże uważam że państwo powinno mieć swoją armię.
No własnie. Jak placi – to wymaga. I to jest jego armia. tak samo ASAir Force nie maja „swojej” fabryki samolotów, kupuja u preywaciarzy…

Kolejne pytanie: Popełnia Pan strasznie dużo błędów ortograficznych (np. małó)czy też literówek. Czym to jest spowodowane ? Literówki – zapewne przez szybkie pisanie, a te błędy skąd się biorą ?
Po prostu: szybkie pisanie

panie Tomaszu, prosze podac sposob weryfikacji, ze JKM wie o tym co sie tu dzieje, konto pod nazwa „Janusz Korwin-Mikke” nie zostalo zalozone przez pana Janusza
Tak. Nie zostało. Po raz pierwszy jestem na FB

Czy ma pan jakiś pomysł na polepszenie sytuacji w polskim sporcie czy też ta dziedzina nie jest dla pana jakoś szczególnie ważna
Rząd USA nie miał nigdy pomysłu na polepszenie sytuacji w boksie zawodowym…

Czy popiera Pan zakaz pornografii? Jeśli nie, dlaczego? Czy nie uważa Pan, że Państwo ma obowiązek również troski o ład moralny i szacunek dla swoich obywateli?
Zakaz porno – nie. natomiast zakaz demonstrowania porno w miejscach publicznych/ TAK!

Jest Pan za zniesiem podatku dochodowego. A co z podatkami pośrednimi? Czy powinny one zostać obniżone czy całkowicie zniesione?
Oraz CIT. Natomiast akcyza i VAT (do 15%) sa nam narzucone przez metropolię

Czy jest Pan za zakazem marszy homoseksualistów- tzw. Parad Równości, tudzież Tęczowych?
Tak. Podobnie zreszta bylbym za zakazem Marszu Heteroseksualistow. To sprawa prywatna, nie do demonstrowania po ulicsach.

Ile zna pan języków obcych i jakie?
Zalezy w jakim stopniu. Ang iRos dobrze, kilka romańskich i słowiańsakich na tyle, ze czytam i, rozumiem i dukam z mniejszą lub wieksza sprawnościa, chinski musiałbym sobie przuypomnieć, bo to juz 30 lat temu – ale dałbym radę. Nie znam niemieckiego – uraz okupacyjnt

1.Czy jeżeli Pan wygra, w wyborach samorządowych a następnie parlamentarnych będzie Pan popierać UPR czy WIP czy może inna a może nie będzie się włączać jako apolityczny Prezydent?
2.Co będzie dla Pana najważniejsze po wygranej… i jak zamierza Pan współpracować z rządem??
3.Jak zamierza się Pan jako monarchista wejść w buty Prezydenta i czy będzie Pan próbował zmienić ustrój i jak?
4.Czy jako Prezydent będzie Pan ingerować w programy badawcze typu HAARP (USA) posiadające potencjalne zastosowanie militarne.
Prezydent musi byc apolityczny, ale pogklądów przecież nie zmienię 2) Wojsko, wymiasr sprawiedliwości (gdzie mam kompettencje) – podoatki (projekty ustaw, bez większych szans)

Panie Korwin-Mikke czy prawdą jest, że zalegalizował by Pan marihuanę tylko po to by „ćpuny się wyćpały”?
Janusz Korwin-Mikke ha! A czy robi Panu różnicę, czy zalegalizowałbym narkotyki „po to, by ćpuny miały sie dobrze” – czy „po to, by ćpuny cjak najszybciej zeszły z tego swiata”?
3 godz. temu · Oflaguj

Janusz Korwin-Mikke To bardzo POWAZNE pytanie!!! O głebokim sensie filozoficznym

Bardzo zależy mi na tym, aby udało się Panu wejść do drugiej tury wyborów. Jak wiemy media, które formują bieg wydarzeń często psują kampanie wyborcze – co my, zwolennicy możemy zrobić, aby wesprzeć kampanię i pomóc z dotarciem do tych, którzy nie znają dokładnego programu, są nieświadomie manipulowani przez mass media…
Wchodzic na jak najwięcej for w Sieci – i prostowac błędy. Robic szum. Kupic (będa ) „guzik” z JKM (będą!) – i nosaić!

Trochę żartobliwie. – Co sądzi Pan o idei
powrotu do pojedynków honorowych, czy powinny zostać one zezwolone?
Jeśli tak, to wybiera Pan broń białą czy palną? 😀 Pozdrawiam.
Tak.Na powaznie. Sszpadę

Czy po zniesieniu demokracji, utworzenia monarchii i rady królewskiej (co jest oczywiście bardzo możliwe), nie obawia się pan „pomocy” naszych przyjaciół z Ameryki? Czy nie lepiej zostac w demokracji, niż być pod okupacją amerykańską?
E – a Arabia SAaudyjska utrzymuja znakomite bstosunki

Czy wie pan coś ta temat programu wyborczego p. Kaczyńskiego?
A On ma jakikolwiek program – poza ogólnikami?

czy liczby ( procenty i ilości ) których używa pan argumentując swoje stanowisko wobec rozmaitych problemów są weryfikowalne i gdzie takiej weryfikacji można dokonać ?
chodzi mi np. o słowa że w polonezie było 80 % podatku – czy ma pan jakieś konkretne wyliczenia.
Tak

Serio, wierzy Pan, że socjalizm w europie zach i Ameryce niedługo upadnie ? Przecież, mogą tak „ratować” gospodarki jak grecką, przez 100 lat, albo i dłużej
A z czego uratuja niemiecką?

Czy dążyłby Pan do uzyskania polskiej bomby atomowej (wodorowej) i systemów jej przenoszenia?
TAK!

Panie Januszu co by pan zrobil ze straza pozarna? Bo chyba prywatyzacja tutaj w gre nie wchodzi?
Na poziomie samorządów.

Panie Prezesie, zwykłe firmy mozna uczciwie sprzedać bardzo szybko z licytacji. A jak z koleja ? Sprzedajemy, wszystkie spółki „przewoźników”, ale co z zarządcą torów ? Czy nie lepiej by było podzielić ją na odpowiedzialną za poszczególne obszary , podobnie jak w UK (np. trasa Wawa-Krk, Wawa- Katowice, Wawa Gdansk)
Zrobilbym tosamo, co w XIX wieku zrobiono z omnibusami. Ale jakby wytrzymała konkurencję…?

Dlaczego nie nosi Pan krawatów?
Jeszcze w liceum nosiłem muszke. lewica nosiła wtedy na szyi zardzewiałe budziki, establishment – krawaty; to co miał nosic konserwatuysta?

W przypadku wojny, co by powstrzymało stronę przegrywającą przed użyciem bomby atomowej?
Dobre pytanie… Groxba odwetu!

Jakie książki czyta pan dla przyjemności? Jakie są pana ulubine książki (chodzi mi o literaturę piękną) i jaki jest pański ulubiony gatunek muzyki?
Beletrydstyka służy kształtowaniu umysłów: pisarze to inzynmierowie dusz ludzkich (kto to napisał – wiecie?). Ponieważ nie chcę, by mi manipulowano przy duszy – nie czytam! Muzyke lubie dobrą, na pograniczu powaznej i lekkiej.

Jestem pewien, że ma Pan świadomość przegranej, jednak ciekaw jestem co zamierza Pan uczynic po wyborach, czy widzi Pan realną drogę powrotu do polityki i jak, z kim, miałoby to wyglądać?
Alpiniscie npo wejściu w sciane NIE WOLNO NAWET POMYSLEĆ, że mógłby odpaść

Proszę o podanie dobrych źródeł(literatura) o pieniądzu. Dlaczego z dnia na dzień potrafi zmienić się cena, kurs itp. skoro pieniądz to informacja że ktoś zrobił dobro które może wymienić na inne lub na jakąś usługę itd. dlaczego ceny potrafią skakać tak szybko. Czy to błędy w procesie przekazywania informacji?
Milton Friedman: the monatary History of the USA. Wolny Rynek – jak każde ludzkie działanie, obarczone jest pewnymi błędami.

Jakie ma Pan największe marzenie co do Polski ? Co chciałby Pan pomóc osiągnąć Polsce na pierwszym miejscu ? Oczywiście mam na myśli te realne marzenia i coś konkretnego – a nie sprawiedliwość i dobrobyt 🙂
Uzupełnienie Konstytucji i zasade, że „Volenti non fit iniuria”

Ponawiam pytania:
1) Na scenie politycznej będzie Pan aktywny
pewnie jeszcze niecałe 10 lat (więcej/mniej- proszę o skorygowanie). Czy
widzi Pan wśród osób wyznających idee konserwatywno-liberalne swojego
godnego następcę? Osobę dobrze przygotowaną merytorycznie, z misją
Mam nadzieje, że sie pojawi… Najlepeiej by ich było duzo!

Witam serdecznie, mimo iż zgadzam się z Pańskimi poglądami i w 100 % Pana popieram, to jednak mam pytanie. Mianowicie, czy wypada porównywać obywateli Polski z mieszkańcami USA?
Chodzi mi o legalne posiadanie broni, w tej kwesti wiele jest porównań do Amerykańskiego systemu, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Polska a USA są jednak innymi kulturami, a przedewszystkim takie sprawy jak np. kultura picia, odgrywają w obu krajach zupełnie różne role. Odnoszę wrażenie, że, nie pijany, a całkowicie znietrzeźwiony, co nie jest w Polsce rzadkością obywatel naszego kraju z bronią byłby bardziej niebezpieczny niż mieszkaniec USA posiadający broń.
Mieszkańcy Polski posiadaja w ogromnej liczbie broń pneumatyczna, gazową… Czy robia z niej uzytek w takich sytuacjach?

Kto w Polsce wg Pana wizji odpowiedzialny byłby za infrastrukturę typu modernizacja szlaków kolejowych i budowa dróg?
Własciciele. Koleje w USA budowali prywatnu przedsdsiebiorcy, teraz, gdty kolej jest juz zabytkiem, ma ja AMTRACK

Witam panie Januszu! Dlaczego ma pan słabe poparcie od innych prawicowych partii i instytucji mówiących o Wolnym Rynku np Centrum im Adama Smitha?
Nie narzekam na CAS. Przypominam, ze CAS musi bycpolityczxnie neutralny

Czy przyjechałby Pan do Lublińca k/ Częstochowy? Świetny wykład w Łodzi!
Bede w Cz-wie, mogę i do Lublińca…

Czy spełni Pan swoje obietnice wyborcze?
Mało ich skladam, więc na pewno dołoże wszelkich starań!

Kiedyś uzasadniał Pan własną wiarę w boga, zakładem Pascala, przecież dobrze pan wie, ze jest on nieuczciwie postawiony i po prostu śmieszny. Człowiek z pańską inteligencją naprawde wierzy w boga osobowego ? pytam o osobowego, chrześcijańskiego, czy jest Pan ateistą, ale boi się Pan do tego przyznać, albo nie chce?
Oczywiście, że wierzę w Boga. Inna sprawa, że gdybym nie wierzył, odpowiedziałbym tak samo. Członkowie elity dla dobra powszechnego musza dawac przyklad.

Kto jest największym złodziejem w Polskim
rządzie i dlaczego
Śledztwa wykażą. Mam nadzieję.

Czy myśli Pan że wejdziemy kiedys do grona krajow chociaz drugiego swiata?
Bez przesady. Gdyby koalicjantem PO był WiP i UPR to za 15 lat dogonilibyśmy Niemcy okupowane przez Czerwonych z CDU/SPD…

Czy popiera Pan likwidację abonamentu RTV? Czy wg Pana powinny istnieć media bez reklam, utrzymywane przez podatnika, propagujące kulturę i tradycję Polski? Czy jest Pan zwolennikiem całkowitej prywatyzacji mediów?
W USA nie ma rezymowej TV – i jakos sobie, biedaki, daja radę…

Wracając do prywatyzacji armii. Nie mam na myśli fabryk w których zakupowany byłby sprzęt. W historii Pan Wiśniowiecki miał prywatną armię, Pan Żółkiewski równierz, ale w tych czasach istniała równolegle Polska Państwowa armia. Więc proszę napisać dokładnie jak Pan to widzi. Czyli czy armia Państwowa ma istnieć? Oczywi…
… i była to jedyna armia, ktora zdobyła Moskwę!!! Oczywiscie, trzeba prowadzic bardzo staranna polityke najmowania takich armij – i to nie w całości… Dowództwo całości musi byc, oczywiście, nasze.

Dobrowolne i pełnopłatne ubezpieczenie medyczne –
jakkolwiek zgodne z zasadami wolnego rynku ale czy nie grozi ogólnym
niezadowoleniem społecznym w sytuacji kiedy wielu na prywatne
ubezpieczenie nie stać (wielodzietne rodziny, niepełnosprawni itp).
Patrz: sytuacja w USA.
Sytuacja w USA jest taka, jaka jest, gdyz 80% bludności juz jest ubezpieczone – CO SPOWODOWAŁO 16-KROTNĄ PODWYZKĘ CEN USŁUG CLEKARSKICH!!!!

Czy nie obawia się pan prób zmian w konstytucji po przejęciu prezydentury przez PO?
Tak. W dodatku uważsam PO za partię pro-niemiecka. Przed rozbiorami mielismy pro-pruska…

Panie Januszu, jak się ma liberalizm do prawa budowlanego?, alboinaczej prawo do zbudowania na swojej ziemi tego na co się ma ochotę,kontra urbanistyka, plany zagospodarowań i ochrona zabytkowychregionów, które mogą być niszczone przez samowolkę budowlaną i brak jakiejkolwiek kontroli. pytam jako przyszły architekt.
Nie: musza istniec plany zsagospodarowania prz. – a Pan, kupując grunt, wie, co na nim wolno postawic, a co nie. Kropka. jak sie nie npodoba – to trzeba było kupic gdzie indziej

Jaki jest Pana stosunek do prawa do posiadania broni i możliwości użycia jej w myśl zasady „Mój dom – moja twierdza”?
Jak ktos wbrew mojej woli do tego domu włazi…

Uważam, że jest Pan wobec nas wolnościowców nieuczciwy, w ostatnich kilku dniach był pan w wielu rozgłośniach i uważam, że był pan nieprzygotowany (choćby sygnały dnia) Klepie Pan te formułki (jedno dobre, drugie tragiczne) czy nie warto by usiąść z jakimś „specem” i wyselekcjonowac te lepsze ?
jak się chce miec przychylność QWSZYSTKICH dziennikarzy, to nie nalezy zgłaszac Uchwał Lustracyjnych…

~*~

Polecam również bloga Pana Korwin-Mikke
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
oraz bardzo dobry wywiad
http://www.tv.bielsko.biala.pl/janusz_korwin_mikke_w_bielsku-bialej_3242.html
Pan JKM jak zawsze odpowiada tutaj spontanicznie i naturalnie, widać zupełną różnicę między jego wypowiedziami na temat poglądów i programu wyborczego niezmiennego od lat, a sinymi z wysiłku faworytami mediów – Kaczyński i Komorowski. Ale to już moja prywatna opinia, zachęcam do obejrzenia i wyrobienia własnej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: