Dlaczego zagłosuję na JKM 20 czerwca

Wczoraj napisałam po krótce, o niepopularności Pana JKM w wolnej telewizji i o tym, że łatwiej zobaczyć jak się z niego śmieją niż dostać informację o jego realnych poglądach. Poglądach niezmiennych od lat i bardzo korzystnych dla Polski.

Przyznam szczerze, że sama przez bardzo długi czas nic nie wiedziałam bliżej o tej osobie, właśnie przez ten cyniczny niedosyt informacji w popularnych wolnych mediach. Odkrycie, że jest na polskiej scenie politycznej osoba, która nie zraża się brakiem poparcia wolnych mediów, ma jasno sprecyzowany pogląd na sprawy Polski, którego się trzyma we wszystkich wywiadach i wypowiedziach, konkretny plan wyborczy i co najważniejsze: ma poparcie społeczne, jest dla mnie swojego rodzaju odrodzeniem. Odrodzeniem ponieważ był okres gdy całkiem straciłam nadzieję na lepszą rzeczywistość w Polsce, przestałam śledzić sprawy polityczne i szukałam miejsca gdzie mogłabym się osiedlić, gdy warunki w Polsce przestaną umożliwiać wolny, niezależny żywot.

Program Pana JKM i jego partii Wolność i Praworządność można zobaczyć pod adresem http://partiawip.pl/program/. Punktów jest 7, są konkretne i łatwe do przyswojenia, zachęcam do przeczytania.

Kwestią która być może odrzuca obywateli jest fakt, że Pan Korwin-Mikke jest rojalistą i chce zaprowadzić w Polsce monarchię. Kojarzy nam się to z czymś anachronicznym, z ograniczeniem swobody i z przerośniętym ego osoby, która chce się mianować na króla.

Trzeba natomiast pamiętać, że JKM najpierw i przedewszystkim jest liberałem, a dopiero później rojalistą. Absolutnie nie ma zapędów ograniczania wolności obywatelskiej, co można zauważyć oglądając wywiady z nim i czytając jego bloga. Zauważmy, wśród krajów w których panuje dobrobyt, wolność i zadowolenie obywateli są również monarchie. Można by wyliczyć: Wielką Brytanię i Irlandię, Księstwo Liechtenstein, Danię, Belgię, Holandię, Luksemburg, Norwegię, Szwecję, Hiszpanię.

Można sobie posprawdzać PKB tych krajów i poczytać czy obywatele są zadowoleni z tak sprawowanych rządów, czy są „uciśnieni królewską władzą”.

Wobec tego co mi się podoba w programie wyborczym JKM.
1. Ogromne przywiązanie do wolności człowieka, niezbywalnego prawa do wolnego wyboru i samostanowienia o sobie.

Rząd nie może być mamusią narodu, zabraniającymi dziecku jeść cukierka, bo popsują mu się zęby. Obywatel nie dziecko, ma prawo popsuć sobie zęby, a nawet wszystkie wybić. W przypadku gdy państwo roztacza matczyną opiekę nad obywatelami zaczyna się sytuacja kiedy bardzo łatwo jest nimi manipulować i decydować za nich w sprawach najbardziej istotnych.

Ponadto doprowadza się do tego, że ludzie przestają samodzielnie myśleć i zbyt duże nadzieje na naprawę ich życia pokładają w rządzie, który ma zajmować się przecież sprawami kraju, a nie życiem obywatela.

Taki niezmienny i pełny pogląd na nieograniczoną wolność obywatelską JKM kontrastuje z obłudnymi obiecankami wolności i sprawiedliwości faworytów wolnych mediów, którzy przy całym swym ukazywanym nam umiłowaniu wolności i demokracji, pchają nas w objęcia scentralizowanej władzy europejskiej i tworzą „matczyne” przepisy, zabraniające żyć po swojemu.

Ktoś mógłby powiedzieć, że są osoby którymi trzeba się opiekować. Że nie można pozwolić każdemu stoczyć się na samo dno kto zapragnie. Nie można, zgadzam się! Ale od tego jest rodzina i otoczenie człowieka oraz jego własny zdrowy rozsądek. Teraz państwo ‚opiekuje’ się żulami, czy bezrobotnymi, czy bezdomnymi bo daje im zasiłki socjalne i coś tam coś tam. Czy dzięki temu takim ludziom żyje się lepiej? Czy dzięki temu mamy mniej takich osób? Nie, ponieważ ludzie są zwolnieni z samodzielnego myślenia i starania się o zapewnienie sobie godnego bytu. Wiadomo powszechnie, że można zejść na margines społeczny i przetrwać. Że można nie pracować i dostawać pieniądze. Każdy ma prawo zrobić ze swoim życiem co mu się żywnie podoba, a powstrzymywać przed tym mogą rodzice, przyjaciele, sąsiedzi, grupy wolontariuszy, którzy z własnej woli poświęcają czas dla takich ludzi i chcą z własnej woli im pomóc. To nie jest sprawa państwa.

Możemy powiedzieć, że PO czy nawet PiS też przecież są liberalne. Dla mnie jest to obłudny liberalizm, który w obliczu spraw nawyższej wagi pryska jak bańka mydlana.

Gdzie było konstytucyjnie nam przysługujące referendum odnośnie podpisania traktatu lizbońskiego? Nie dość, że media nie przedstawiły nam tego traktatu, sam Pan Tusk przyznał, że go nie przeczytał przed podpisaniem! Człowiek, którego sami wybraliśmy, podpisał nie czytając, nie pytając nas o zdanie, dokument, który oddaje zwierzchnią władzę nad Polską Brukseli. Żenujące.

2. Zniesienie możliwości deficytu budżetowego i wrogość do nieuczciwych zagrywek banków.

Na temat nieuczciwych zagrywek banków napiszę z pewnością nie jedną notkę. Na razie tylko krótko czemu popieram. Banki uzależniają od siebie zarówno pojedyńczego obywatela jak i całe państwo. Lansowanie nieustającej potrzeby pożyczek, wykupywania ubezpieczeń wśród obywateli prowadzi do tego, że zamiast zachować pieniądze na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, albo bierzemy kredyt i zadłużamy się na lata, albo wykupujemy jakieś chore ubezpieczenia. Ale o tym dokładniej kiedy indziej.
W skali państwowej, system w którym państwa zaciąga pożyczki od banków na rzecz jakiś inwestycji czy czegoś innego, jest systemem patologicznym, w którym państwo traci suwerenność, a banki bogacą się na dosłownie niczym, bo ich pożyczki są niejednokrotnie tylko witualne, bez pokrycia, lub pożyczają wpłacone przez obywateli pieniądze. Nic tylko czekać na kryzys i niewypłacalność banków.

3. Zniesienie podatków.

Tak bardzo domagamy się ograniczenia podatów, zarówno PiS jak i PO epatowali w swoich programach nic nie mówiącym „obniżenie podatków”. I co z tym obniżeniem? Od 10 lat mają się obniżyć. Aaa, przepraszam zapomniałam! Jednak obniżyli! Z 19% na 18%. Nie jestem pewna, czy tego zresztą później nie cofnęli.

JKM od lat postuluje zupełne zniesienie podatków i oparcie działania państwa na inicjatywnie gospodarczej prywatnych osób. Nie możliwe? Oczywiście, że możliwe, przecież są na świecie raje podatkowe na które patrzymy z zazdrością. Czemu Polska nie mogłaby stać się jednym z nich? Co nam w tym przeszkadza? Nadmierna troska o obywateli? Żadnych ZUSów, żadnych podatków dochodowych. Jak to możliwe, że państwo tak funkcjonowało? Po prostu, zamiast pieniędzy które idą przez mnóstwo szczebli zanim trafią od podatnika na np. budowę nowej autostrady, albo zakupo sprzętu dla szpitala pieniądze będą szły od razu na dany cel z woli obywateli. Jak? Tak, że będzie ktoś, kto jest właścicielem szpitala albo drogi i będziemy mu płacić za to aby ten szpital był czysty, nowoczesny, z miłą obsługą oraz za to, że droga będzie bez dziur. Brzmi strasznie? Ale my i tak za to płacimy! Tylko, że zanim suma pieniędzy ściągnięta z podatników faktycznie trafi na budowę dróg jest jej już o połowę mniej, bo trzeba opłacić wszystkich urzędasów rozbudowanej aparatury państwa. A jeszcze, ktoś musi zdecydować, że zbudujemy tu a tu drogę i zanim się zdecyduje i zrobi przetarg mija mnóśtwo czasu, bo rząd ma tyle zajęć, że nie może wygospodarować czasu.

A po co to wszystko. Wszystko będzie tańsze i lepszej jakości, jeśli będą o to dbać ludzie, a nie bezosobowy rząd-mateczka. Proszę się zastanowić nad tym na chłodno, to że nie jest to rozwiązanie lansowane przez wolne media, nie znaczy, że należy je z miejsca odrzucać.

4. Wyposażenie Polski w broń jądrową i prywatyzacja armi.

Zaopatrzenie Polski w broń nuklearną jest absolutnie nieodzowne w dzisiejszych czasach, aby państwo mogło czuć się bezpiecznie na pełnej napięć arenie międzynarodowej. Nie może być sytuacji, że oni nas bombą atomową, a my ich kijami. Po za tym państwo musi mieć własną, zawodową armię, co akurat PO już wprowadziło i JKM jest za tym, aby to podtrzymać. Plusik dla PO.

5. Odpaństwowienie kultury i decentralizacja szkolnictwa.

A teraz z czym się zupełnie nie zgadzam:

1. Powszechny dostęp do broni.

Uważam, że to, że u nas nie zdarzają się strzelaniny jak w USA jest tylko i wyłącznie zasługą braku powszechnego dostępu do broni palnej. W debacie na facebooku JKM użył takiego argumentu:

Chodzi mi o legalne posiadanie broni, w tej kwesti wiele jest porównań do Amerykańskiego systemu, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Polska a USA są jednak innymi kulturami, a przedewszystkim takie sprawy jak np. kultura picia, odgrywają w obu krajach zupełnie różne role. Odnoszę wrażenie, że, nie pijany, a całkowicie znietrzeźwiony, co nie jest w Polsce rzadkością obywatel naszego kraju z bronią byłby bardziej niebezpieczny niż mieszkaniec USA posiadający broń.
Mieszkańcy Polski posiadaja w ogromnej liczbie broń pneumatyczna, gazową… Czy robia z niej uzytek w takich sytuacjach?

No nie zgadzam się, ponieważ broń pneumatyczna i gazowa nie jest lansowana przez media. Nie oglądamy w telewizji jak ktoś kogoś zabija bronią pneumatyczną, ani nie gramy w gry komputerowe w których unieszkodliwiamy przeciwników bronią gazową. Użycie broni palnej zakorzenia się głęboko w psychikę pod wpływem epatowania mediów przemocą tego typu. W wspomnianym słusznie przez autora w pytaniu stanie nietrzeźwości granice między tym co rzeczywiste, a tym czego nie powinno się robić bardzo się zacierają. Ile razy widzieliście agresywnego pijanego mężczyznę/kobietę? Co jeśli będą mieć dostęp do broni palnej?

Chociaż z drugiej strony, osoba pijana raczej nie wyceluje dobrze więc można uciec:D. Żartuję i uważam, że jest to niebezpieczne kuszenie losu, że tak to ujmę i prawo obywatela do samostanowienia o sobie nie jest w tym wypadku nadrzędne.

2. Kara śmierci. Niezbywalnosć prawa do życia wydaje mi się tutaj nadrzędna, mimo tego, że w chrześcijaństwie jest dopuszczona kara śmierci za zabójstwo. Być może faktycznie jest to dobry straszak na zabójców, jednak nie jestem przekonana w pełni do tej metody.

W zasadzie chyba tylko w tych kwestiach się nie zgadzam, są one i tak kropelką w ogromie poglądów i planów Pana JKM, które popieram. Mam gorącą nadzieję, że JKM wejdzie do drugiej tury wyborów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: