Wstrętna kampania Jarosława Kaczyńskiego

Są literalnie trzy rzeczy, które budzą we mnie wstręt. Robaki dzdzownico-podobne, manipulacja i obłuda. Pozwoliłam sobie nazwać kampanię prezydencką Jarosława Kaczyńską wstrętną, ze względu na nasycenie dwoma ostatnimi.

Manipulacją nazywam nazwiązywanie do katastrofy smoleńskiej i śmierci brata. No przepraszam. Czy mamy wybierać kandydata, który sprawi, że w kraju będzie się żyło lepiej, czy kandydata, któremu współczujemy rodzinnej tragedii???

Co więcej, teraz zaczynam nabierać podejrzeń, że nadmierna reakcja mediów na katastrofę smoleńską, upajanie widza żałobą narodową (nie wiem jak inaczej nazwać pokazywanie non-stop przez ponad tydzień tras samochodów z ciałami umarłych i zgliszczy lasku podsmoleńskiego przy żałobnej muzyce.)*, a także wybielanie osoby i kariery politycznej zmarłego Kaczyńskiego, aż do wynoszenia go na Wawel i nawoływań o spokojną, nieagresywną walkę o prezydenturę były celowym, przemyślanym już wtedy pod kątem kampani Pana Jarosława zabiegiem medialnym. Mam nadzieję, że tak nie było, jednak drobne podejrzenia, chcąc nie chcąc się pojawiają. To nazywam obłudą. Zresztą można by wyszukać w kampani PiS więcej przykładów manipulacji i obłudy i nie omieszkam tego zrobić. Na razie jednak poprzestańmy na tym.

Oto jest pierwszy spot reklamowy Jarosława Kaczyńskiego skierowany do Polaków, w polskich stacjach telewizyjnych.

Jest to żenujące i żałosne, nie ma tu żadnego aspektu dlaczego mamy go wybrać i co planuje zrobić dla Polski, nie ma tu ani słowa o programie wyborczym. Tylko i wyłącznie niezwykle wzniosła i sztucznie brzmiąca mowa zrozpaczonego braciszka.

Przepraszam za ten prześmiewczy ton, ale jestem zdania, że własną żałobę i tragedie niesie się w sercu, a nie epatuje się nią by wzbudzić litość i pozyskać w ten sposób głosy wyborców.

Zresztą w moim odczuciu jest to strasznie chybiony strzał w kampanii, więc nie rozumiem jakim cudem Kaczyński ma tak duże popracie. Przecież tak bardzo go niechcieliśmy i płakaliśmy o rządy PO (które okazały się również kichą). Chyba że to z prezentowanymi sondażami jest coś nie tak.

Krytyka kampani prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego, którą nagrali w formie satyrycznego utworu Wojewódzki i Figurski:

Pani Kluzik-Rostkowska, szefowa sztabu wyborczego PiS w odpowiedzi na ten „eksces”, zaapelowała i powtórzyła to wielokrotnie o rozwagę i umiar, oraz wzajemny szacunek. „Eksces” Figurskiego i Wojewódzkiego, może nie zawiera zbyt wiele szacunku ani rozwagi, ale proszę mi powiedzieć, czy epatowanie śmiercią brata i pomysły by włączyć córkę Lecha Kaczyńskiego do kampanii są przykładem rozwagi, umiaru, czy też szacunku do ludzi poległych w tej katastrofie?

* nie twierdzę, że nie należało tego w ogóle pokazywać, tylko, że należało i należy mieć umiar.

Reklamy

4 Responses to Wstrętna kampania Jarosława Kaczyńskiego

 1. Malikowski says:

  No dokładnie, a po za tym, czy my jesteśmy Rosjanami ? To jest wręcz kompromitacja, a ciemny lud to kupuje

 2. madin says:

  Puknij się w ten durny łeb debilko. Zagłosuj na Komora a on ci powie że woda ma to do siebie że spływa… bezmózg.

 3. rakpap says:

  Ja uważam, że PO to kontynuacja niszczenia Polski, a PiS to samo. W telewizji Ci mówią, że tylko Komorowski i Kaczyński się liczą i obracasz się między dwoma stronami tego samego medalu. To bzdura! Popatrz na rózne sondaże. Janusz Korwin-Mikke, to jest kandydat!

  http://www.wybory.xaa.pl/sondaze.htm
  popatrz też na innych

  mamy szanse uratować Polskę tylko musimy otworzyć oczy, pozdrawiam

 4. Pingback: Katastrofa Smoleńska to refren piosenki « rakpap

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: