Słowo o sielance żydowskiej

Jestem daleka od antysemityzmu i nie mam nic do narodu żydowskiego jako całości. Uważam za zbyt daleko idącą skrajność twierdzić, że wszyscy żydzi to wcielone zło. Są ludzie żydowskiego pochodzenia, którzy są normalni i uczciwi.

Jednak prawdą jest, że wśród światowej elyty (i nawet nie tylko), szkodzącej innym narodom Żydzi stanowią prominentny procent i jak najbardziej mamy powody, aby się oburzać i nie życzyć sobie takich działań.

Oto przemówienie prezydenta Izraela Szymona Peresa na forum ekonomicznym w Tel Awiwie, już trzy lata temu

Dobrze mówić o zaletach gospodarki Izraelskiej, ale łatwo się zapędzić i powiedzieć nieco za dużo i nawet się nie zorientować. Ani śladu zażenowania, tylko beztroski śmieszek. Może uznał, że to nie ma znaczenia, bo nasze wolne media i tak tego nie nagłośnią, bo przecież są tak bardzo wolne. Osobiście jakoś nie zetknęłam się wcześniej z tą kwestią.

Tak naprawdę problemem nie jest to, że Żydzi wykupują Polskę, tylko to, że MY wybieramy ludzi, którzy ją sprzedają.

Pierwsze głosowanie (o którym wiem) za oddaniem Żydom mieszkającym w USA reparacji wysokości 65mld dolarów (!) odbyło się 8 września 2006r. Na 418 głosujących 378 zagłosowało za oddaniem reparacji, w tym jedyną partią z której nikt nie zagłosował za było SLD (Napieralski). PO i PiS niemal jednogłośnie, podobnie Samoobrona, PSL i LPR.

Następne miliardy miały poszybować 2 lata później. Napisały nawet o tym wolne media, jednak oczywiście w bezkrytycznym tonie. http://www.rp.pl/artykul/105482.html, jednak z tego co udało mi się ustalić Tusk odłożył to do 2012. Tyle dobrego, chociaż kto wie, czy to wyjdzie faktycznie na dobro Polski. Być może jest to związane z planowanym przyjęciem euro w 2012 (teraz 2011) i związanym z tym sztywym ustalaniem kursu euro do złotego. Ale to tylko hipoteza.

Teraz, niedawno, kandydat na prezydenta Komorowski w rozmowach z Szymonem Peresem obiecał kolejne zwroty mienia Żydom. Obawiam się, że nawet jeśli są osoby żydowskiego pochodzenia, które teraz żyją w niegodnych człowieka warunkach i reparacje mogłyby im pomóc i tak te pieniądze nie trafią do nich, tylko do kapryśnych bankierów czy innych członków elity finansowej.

Oczywiście to nie jest koniec, bo jest jeszcze mnóstwo innych spraw takich jak „prywatyzacja” byłych przedsiębiorstw państwowych, która trwa całyczas – chociażby w miarę świeża sprawa stoczni, jednak jakiś sposobem pieniędzy nam nie przybywa. Dodatkowo płacimy niebotyczne podatki i co.

I nic. Państwo cały czas jest zadłużone i dalej się zadłuża i wciąż brakuje pieniędzy na sprawy bieżące takie jak wyposażenie szpitali, budowa zabezpieczeń przeciw powodziowych etc. Ja pytam – na co poszły te wszystkie pieniądze, skoro nie na Polskę?

Reklamy

3 Responses to Słowo o sielance żydowskiej

 1. AG says:

  A myślałaś nad sprawa dot. budowy meczetu w warszawie?
  kolejna kontrowersyjna rzecz, ktore mi sie przelewaja i mam dosyc juz sledzenia tego tak samo jak obserwowoania poziomu wody na wisle. ignorancja z mojej strony? możliwe. ale czuje sie zbombardowana mediami, ciekawe tylko jak to bedzie jak wsrod nich bede pracowac. ale to zupelnie inna sprawa.

  • rakpap says:

   Ja też mam dość oglądania o poziomie wody, naprawdę nie rozumiem, czemu nie puszczą paska na dole z informacjami nt. stanu powodzi i gdzie puszczają wały i się nie zajmą innymi sprawami. I zupełnie nie rozumiem czemu ci wszyscy ludzie skoro widzą, że rzeka zaraz wyleje sami nie kupią sobie worków z piaskiem i nie zabezpieczą domu, nie nakupują jedzenia i nie przeniosą ważnych rzeczy na górę etc. tylko czekają na ostatni gwizdek aż ich zaleje a potem trzeba ich helikopterami wyławiać albo przywozić jedzenie. Żal. Już nie mówiąc, że jacyś powodzianie życzą sobie aby im papierosy dowozić. Może jeszcze flaszkę

   A meczet, nie widze nic złego w budowie meczetu.

 2. Pingback: Totalitaryzm Platformy ponownie « rakpap

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: