Interwencja policji i słowo o legalizacji

Gdy organizuje się parady równości policja nie dość że nie ingeruje w to (mimo, że narusza to moim zdaniem kwestie dobrego smaku i porządku społecznego), a wręcz służby chronią manifestujących przed aktami agresji ze strony przechodniów. No i mimo, że osobiście nie popieram homosiów, no ok. Mają prawo się domagać czegoś tam.

Tutaj mamy do czynienia z paradą na rzecz legalizacji marihuany i mamy przepychanki z interwencją policji. To samo było rok temu. Punktem zapalnym przepychanek było następujące zdarzenie:

jeden z demonstrantów na platformie zapalił jointa i krzyknął „Dlaczego nie ma chętnych żeby mnie zaaresztować?”
gazeta.pl

Tutaj się zgodzę, że koleś mógł się nie wychylać i nie kozaczyć. Policja miała prawo go zatrzymać zgodnie z obowiązującym prawem. Przepychanki jakie miały miejsce później są nie do przyjęcia. Nie było potrzeby takiego uzbrojenia policji, ani nie było potrzeby używania pałek w celu zaprowadzenia porządku. Całość uważam za niepotrzebny akt agresji w stosunku do obywateli, którzy manifestują zgodnie z prawem. Oczywiście oficjalna wersja zdarzenia podawana w mediach jest nieco inna.

Tutaj możemy obejrzeć jak wyglądała interwencja policji:
http://mwk10.wolnekonopie.pl/node/9

(daję linka, bo nie wiem czemu nie działa kod na ramkę video)

Po za tym jestem jak najbardziej za legalizacją marihuany, jest mniej szkodliwa niż tytoń, a że jest halucynogenna – przecież nikt nie będzie palił jointa za jointem jak pali się papierosy. W Holandii jest legalna i jakoś nie ma problemów z tysiącami zakręconcych osób, czego obawiają się przeciwnicy legalizacji. Oczywiście zakaz prowadzenia samochodu po spożyciu marysi i np. wykonywania operacji musi być. Tak samo jak z zakazami po spożyciu alkoholu.

Po za tym, marihuana nie jest rośliną, której zastosowanie ogranicza się do wywoływania odmiennych stanów świadomości (btw, słyszeliście o agresywnych zachowaniach ludzi po spożyciu marihuany? A po alkoholu?). Konopie mają ogromny potencjał przemysłowy – chociażby do produkcji papieru, czy do produkcji tkanin. Konopie mają znacznie dłuższe i mocniejsze włókna niż bawełna, są łatwe i tanie w uprawie. W Australi stosuje się na szeroką skalę w przemyśle marihuanę i jakoś nie słychać o żadnych problemach z tym związanych. Napiszę o tym dokładniej w innym wpisie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: