Puzzle powodziowe i gorączka zachodniego nilu

Pisałam już o absurdalności zakazów budowania na terenach zalewowych tutaj, dzisiaj napiszę jeszcze raz o powodzi. O szczerości i sensowności zapewnień polityków (zwłaszcza tych przy władzy) o pomocy dla powodzian.

Nie będę poruszać kwesti odszkodowań dla powodzian, bo jestem zdania, że każdy człowiek po to dostał od Boga umysł zdolny do przewidywania, aby przewidywać i ubezpieczać się na takie ewentualności. Zresztą według PIU 8mln Polaków skorzystało z dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek powodzi. Jak widać gdy się chce, można. Zwłaszcza, że powodzie nawiedzają niektóre województwa co roku.

Bieganie po terenach powodziowych z poważną, zatroskaną miną tatuśka jest pozbawione sensu i ewidentnie służy nałapaniu głosów wyborczych. Natomiast tym co mnie naprawdę wkurza i jest przykładem albo głupoty rządu albo absolutnej obłudy jest uwaga poświęcona odkomarzaniu.

Jeżeli chodzi o powódź nie podjęto działań prewnecyjnych i skutki są takie jakie są. Trzeba teraz po prostu na przyszłość umocnić wały, pogłębić koryta rzek, pomóc w osuszaniu terenów które zalano, dać te drobne zapomogi i skupić się na pladze komarów jaka ma nas nawiedzić. Już rok temu (!) newsweek pisał:

Czy świńska grypa była tylko przedsmakiem prawdziwej, zabójczej epidemii? Naukowcy twierdzą, że tak i alarmują: już za kilka miesięcy Polskę może opanować śmiertelny Wirus Zachodniego Nilu.

/scr: klik /

Parę miesięcy minęło i wirus coś nie chciał się rozgościć. Teraz przy obecnych upałach i wspaniałych warunkach rozrodczych dla komarów – niemal wszechobecna wilgoć, z pewnością będzie mu łatwiej do nas zawitać. W telewizji oczywiście mówią o tym, że będzie trudno wytrzymać przez wszędobylskie komary, ale chyba nie łączy się tego z gorączką zachodniego nilu.

Co słyszymy w reportażu TVN na temat powodzi i związanymi z nią komarami? Cytuję z pamięci: „Niemcy wydają na odkomarzenia 2mln złoty (albo euro) rocznie. W Polsce takich pieniędzy nie ma.”

No przepraszam bardzo. 22mln na kampanię propagandową na temat energii jądrowej jest / scr: klik /. Po kilkanaście milionów (z naszych podatków oczywiście) na kampanie wyborcze wiodących partii jest. / scr: klik /

Natomiast 2mln realnej, zapobiegawczej pomocy dla powodzian i nie tylko, bo przecież te komary rozlecą się wszędzie, tam gdzie była powódź i tam gdzie nie było, biedny rząd w kieszeni budżetu nie znajdzie.

Tutaj widać gdzie kończy się pomocna dłoń rządu. Teraz czas na fundamentalne pytania dlaczego rząd nie ma pieniędzy na odkomarzanie, a na zapomogi dla powodzian ma. To i to punktowałoby w kampani wyborczej.

Albo
rząd jest tak głupi czy też zapracowany i nie jest w stanie skojarzyć faktów. Jest to po prostu niemożliwe.

Albo
Rząd jest lobbowany przez kartele farmaceutyczne, tudzież przez wspaniałą WHO.

Najpierw były szczepionki przeciwko tężcowi. One nie biorą się z nieba, rząd musi je kupić, a przy tym wygenerować ładny zysk dla karteli farmaceutycznych, albo WHO, zależy od kogo kupuje (moze być zysk dla tych i dla tych jeśli kupuje od jakiś koncernów za pośrednictwem WHO).

Można się spodziewać, że ciąg dalszy tej bajki będzie tak sam jak w wypadku świńskiej grypy – tyle, że tym razem bez happy endu (świńska grypa skończyłą się happy endem bo tak naprawdę wcale jej nie było).

Najpierw będzie podsycanie strachu przez media a gdy już miliony Polaków będzie chodziło dusząc się oparami OFFa, czy innego odkomarzacza wodząc przerażonymi oczyma za każdym komarem, WHO dobrotliwie ogłosi „MAMY SZCZEPIONKĘ NA GORĄCZKĘ ZACHODNIEGO NILU! BIEGNIJCIE I SZYBKO SIĘ SZCZEPCIE! Niech wasz rząd zakupi 40mln szczepionek!” Można się spodziewać jakiś 30zł od szczepionki, albo nawet więcej. Przemienimy się w parę dni w kurę znoszącą złote jaja prosto w rączki WHO albo koncernów farmaceutycznych.

I jeszcze krótkie post scriptum na temat pieniędzy wydawanych na kampanie reklamowe przez Komorowskiego i Kaczyńskiego. Jak można być tak bezczelnym by przy tym pisać, że Korwin-Mikke łamie prawa wyborczesamoloty wywołują powódź pozyskując pieniądze od swoich wyborców, którzy dają je dobrowolnie! / scr: klik /. To w ogóle jest oburzające, że partie które są w sejmie mają zapewnione takie pieniądze z kieszeni wszystkich (!) obywateli i stwarza nierówne szanse. Wielce mi demokratyczne wybory.

Drugie krótkie post scriptum: W Angorze ukazał się ciekawy artykuł na temat niejasnego źródła powodzi pt. „Powódź wywołują tajemnicze samoloty”. Sugerowałam taką możliwość delikatnie w poście o chemtrails (tutaj). Artykuł na ten temat ukazał się również podobno w Częstochowskim wydaniu Gazety Wyborczej (szok).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: