Absurd bez granic, służba zdrowia i Unia Europejska

Unia Europejska wkracza ze swoimi wspaniałymi pomysłami również w służbę zdrowia. Została przyjęta dyrektywa „absu… pacjenci bez granic”. Ma to umożliwić pacjentom korzystanie z zagranicznych szpitali i przybliżyć dotąd niedostępne dla biednego człowieka drogie zagraniczne kliniki- tak to się przedstawia w telewizji.

Jest to oczywiście absurdalne, ponieważ już od podpisania układu z Schengen granice mamy wolne i każdy może sobie wyjechać się leczyć, albo rodzić dziecko nawet na sam kraniec półwyspu iberyjskiego. Noł problem.  Natomiast czymś co jest dla mnie szokujące i tak dziwne, że trudno mi w to uwierzyć są szczegółowe postanowienia „Pacjentów bez granic”.

Europosłowie nie sądzą, że najtaniej wychodzi gdy obywatel zarobi niskoopodatkowane pieniądze i wyda je bezpośrednio w klinice raz na jakiś czas bez względu na to czy w Polskiej, Niemieckiej czy może Szwajcarskiej. Jego pieniądze, jego wybór. Pieniądze wtedy trafiają bezpośrednio do kliniki i wychodzi taniej – bo nie przechodzą przez dłuugą urzędniczą wyboistą ścieżkę gdzie wsiąkają w postaci pensji dla mało potrzebnych nam urzędników (i oby tylko w postaci tych pensji). Wychodzi też lepiej, bo kolejek półrocznych nie ma, stać klinikę na sprzęt i generalnie każdemu właścicielowi zależy by trzymać wysoki poziom, zatem jest czysto, miło i w miarę możliwości szybko.

Ale oczywiście nie. Unia Europejska tak nie sądzi.  Unia Europejska sądzi, że najlepiej jeśli wszystkie szpitale są najwyraźniej państwowe, bo dyrektywa zarządza, że NFZ ma obowiązek dopłacać do leczenia w polskich i zagranicznych PRYWATNYCH klinikach. Coś niesamowitego. Ciekawe skąd wziąć na to pieniądze.  Może z podatków, są przecież tak niskie i nieuciążliwe. Wszyscy kochamy podatki i „darmową” służbę zdrowia na wysokim poziomie.

Polacy wyjeżdżają też chętnie do Czech i Słowacji na prywatne konsultacje do specjalistów, a nawet lekarzy rodzinnych. Wizyty tam są tańsze niż w polskich gabinetach, a do tego nie ma kolejek.

Jeżeli zaczęłyby funkcjonować nowe przepisy, NFZ musiałby im zrefundować sto procent kosztów. – Dyrektywa to dobre rozwiązanie dla pacjentów, daje im wolny wybór – mówi Adam Kozierkiewicz, ekspert od ochrony zdrowia. / scr: gazeta prawna /

Jest to absuolutny kosmos. Albo leczymy się prywatnie, albo państwowo. Zmiany należy wprowadzić w kierunku prywatyzacji, choćby częściowej, co znacznie by odciążyło każdego obywatela (zamiast płacić składki na ZUS i wyższe podatki, odłożyć sobie pieniążki na wypadek choroby i wyjdzie taniej i przyjemniej), a nie w kierunku socjalizacji prywatnych spółek.

Ewa Kopacz przez pół roku nie zgadzała się na taki kształt dyrektywy, jednak w końcu musiała ulec. Od teraz NFZ (czyli my) będzie musiało pokryć koszt leczenia każdego polskiego pacjenta, który będzie leczył się w prywatnej klinice polskiej i zagranicznej. Po za tym bardzo lubię panią minister Ewę Kopacz jest jedną z nielicznych która naprawdę stara się działać w interesie Polski. Szczepionek przeciwko świńskiej grypie dzięki Bogu też nie zgodziła się kupić.

Straszne rzeczy z tą Unią Europejską.

PS: W środę odbyła się debata na Uniwersytecie Warszawskim 8 (słownie: ośmiu) kandydatów na prezydenta. Filmowały ją podobno ze 4 stacje telewizyjne. Transmisji się nie doczekaliśmy, ani żadnej sensownej wzmianki na ten temat jakby zupełnie jej nie było. Wobec tego, ciekawe kto blado wyszedł w tej debacie, że została przemilczana. Oburzające i ostateczny jasny dowód na to, że wolne media nie są wolne.

http://www.wykop.pl/ramka/382826/to-skandal-i-wstyd-dla-tvp-janina-jankowska-przewodniczaca-rady-programowej-tvp/

Zgadzam się, wstyd i skandal.


Znalazłam na youtubie fragment tej debaty, niestety tylko z Korwinem-Mikke. Może później przecieknie cała do internetu, albo nawet jakaś telewizja zdecyduje się ja wyemitować.

Reklamy

3 Responses to Absurd bez granic, służba zdrowia i Unia Europejska

 1. ziomek says:

  Spójrzmy teoretycznie do czego dąży UE … wprowadzą euro > później wolne granice > wszechobecna „tolerancja” (z dyskryminacją katolików) > będziemy pełnoprawnymi obywatelami UE a w końcu …….. (parę filmików na przestrogę!!!)

  PROSZĘ POOGLĄDAĆ WSZYSTKIE FILMY!!!

  Zobacz koniecznie – 1

  Zobacz koniecznie – 2

  Fitna PL cz 1

  Fitna PL cz 2

  Ostatnie chwile przed egzekucją Polaka

  Profesor Bogusław Wolniewicz o Islamie

  • rakpap says:

   W zasadzie po podpisaniu Traktatu Lesb.. Lizbońskiego już jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami Unii. Co do dyskryminacji katolików, nie wiem, ale uważam, że zabranianie noszenia kobietom islamskim burek (chust zasłaniającym twarz) we Francji i Belgi (nie wiem jak gdzie indziej) to oburzająca dyskryminacja Islamu, tylko czekać aż zapalczywi muzułmanie się rzucą z nożami, hehe:D. Możliwe, że katolicyzm też zaczną gnębić, w końcu Unia najwyraźniej wzoruje się na ZSSR, patrząc na struktury i poczynania.

   • yarrsung says:

    Mnie już zupełnie faszystowskie zapędy Brukseli nie dziwią. Przecież wystarczy przebrnąć przez TKRzL, przyjrzeć się sposobom jego przyklepywania, poznać sposób wyboru prezydenta UE i ministerki spraw zagranicznych UE, by się przekonać o co w tym wszystkim chodzi. Cała ta unia to biznes i władza. Całe medialne bredzenie o wspaniałościach UE jest żanująco głupie, zwłaszcza w kontekście wydarzeń w Grecji (i tego z czym się one wiążą).
    ZSRS wyrastał w stosunkowo biednej Rosji (chodzi mi o społeczeństwo, nie o rosyjskie rezerwy złota czy surowce). Tam przewrót robiono metodą krwawą jak rewolucję francuską, bo określono bardzo wyraźnie wroga. III Rzesza powstawała w oparciu o demokrację, ale również na bazie społeczeństwa niepokonanego, ale zgnojonego (tu oda dziękczynna to wiecznie ślepych żabojadów). W UE wroga raczej trudno jednoznacznie określić (choć próbuje się, polecam lekturę jednego z największych i najniebezpieczniejszych bubli prawnych ostatnich lat: czyli Karty Praw Podstawowych), a i specjalnie sponiewieranych społeczeństw nie ma, więc robi się ludziom, za pomocą mediów, kaszkę manną z mózgów korzystając z metod propagandowych wypracowanych w ZSRS i III Rzeszy. Tym razem bazuje się wyłącznie na kłamstwie i propagandzie. Terror okazał się, na dłuższą metę, nieopłacalny (ale jak trzeba będzie, to zaczną ludzi wsadzać… precedensy już były)..

    Pewnie większość zna, ale co tam 🙂 Kilka linków:
    http://www.youtube.com/europarl#p/u/25/rG2yzaiqezI
    http://www.youtube.com/europarl#p/u/24/jqr51vmaEOo
    http://www.youtube.com/europarl#p/u/13/0vBqyG6qYXE
    http://www.youtube.com/europarl#p/u/9/JPhilPEqIyo
    http://www.youtube.com/europarl#p/u/7/dranqFntNgo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: