Koszta utrzymania socjaldemokracji

Znalezione, na komixxy.pl co prawda, ale bardzo fajne:

koszta życia w socjaldupokracji

Oczywiście to nie są wszystkie źródła utrzymania naszej pięknej socjaldemokracji, bo są jeszcze podatki VAT (3/4 dochodów budżetu), podatki CIT, akcyzy, cła, przychody z eksportu i pieniądze z prywatyzacji spółek, które gdzieś dziwnie wsiąkają. To chyba wszystko. Jednak skupmy się tylko na tym co dotyka bezpośrednio przeciętnego obywatela i co obrazuje komixx powyżej.

Jest to totalny absurd. Gdyby te pieniądze były chociaż dobrze pożytkowane, ale nie są. I pomyśleć, że wystarczyłoby to co się teraz płaci na ZUS odkładać sobie na lokatę bankową i na starość byłoby się zamożnym staruszkiem, zamiast trzymać się z nędznych ochłapów wypłacanych przez państwo.

Na szczęście krach ZUSu zdaje się być coraz bliżej, o czym możemy przeczytać na blogu wyzwolonyumysł.wordpress.com. Kwestia tylko co dalej, bo jakoś wątpie by nasi socjaldemokratyczni politycy rozwiązali tą jakże niezbędną instytucję. Chyba, że nastąpią jakieś miłe zmiany na szczeblu władzy i wyrwiemy się z błędnego koła PO-PiS-PSL-SLD 🙂

Reklamy

8 Responses to Koszta utrzymania socjaldemokracji

 1. Ilayla says:

  Ja podejrzewam, że te partie się połączą, np SLD z PO – już są oznaki tego… A ludzie kiedyś tacy oburzeni – jak to PO lewicowe?? Prawicy przecież w ogóle tak na serio w rządzie nie ma…
  Tu fajny filmik, jak Twój komiks: http://yarrsaid.wordpress.com/2010/06/12/kilka-powodow/

 2. rakpap says:

  A, znam ten filmik, nawet szukałam aby wstawić :). świetny jest. SLD z PO? Mogłoby się tak stać, ale myślę, że nie ma takiej potrzeby. PO ma wystarczająco dużo ludzi w parlamencie.A tak to zawsze można sztucznie polaryzować, że o nie, PO nie jest lewicowe, SLD jest lewicowe. PO to centrum.

 3. Ilayla says:

  Ale mi się wydaje, że to nie dlatego, że PO ma dość ludzi w parlamencie. Teraz tak, ale schody się zaczęły. Chcą zgarnąć elektorat SLD, który się jednak kurczy. A SLD jak sądzę, chce się utrzymać na stołkach.

  • rakpap says:

   Rozumiem. Faktycznie, może tak być. Fu, ‚liberałowie’ + komuchy. Ale ludzie na wszystko przymkną swe oczęta.

   • Ilayla says:

    I pewnie będą znów dokonywać przewartościować – a lud to kupi. Będzie się mówić w tvn i pisać w GW, że PO-SLD (nie wiem czy nazwę zmienią), że lewica jest dobra, liberalna itp, a prawica (PiS!) to .. no to samo co dzisiaj. Czyli żadna prawica, ale opozycja musi być…

 4. MephU says:

  Eee tam, komiks jest fałszywy ponieważ ludzie cieszą się jak im zabierają kasę (tylko wyciągam wnioski z wczorajszych wyborów). Śmieszy mnie gdy ludzie marudzą, że państwo im zabiera mnóstwo pieniędzy, ZUSy, Urzędy Skarbowe i jakieś składki (obowiązkowo oczywiście) a potem dalej głosują na ludzi, którzy podtrzymują i pogłębiają ten system.
  Przy okazji tematu pracy, natknąłem się na krótki, luźny ale jakże poważny i logiczny blogowy wpis „Arbeit macht frei(er)”.

 5. rakpap says:

  Bardzo ciekawy wpis, zapamiętam sobie tą stronę. Co do reszty komentarza – święta racja.

 6. Ilayla says:

  Wpis pod linkiem ogólnie fajny poza końcówką: „Mądre to? Nie. Jak Chrześcijaństwo. Na starcie Bóg Cię nienawidzi, bo jego syn musiał zginąć za Twoje grzechy, których co prawda jeszcze nie popełniłeś, ale jak je popełnisz, to masz automatycznie wybaczone. ” Głupawa moim zdaniem. Mam już naprawdę powyżej uszu obwiniania czy to chrześcijaństwa za wszystko zło. Owszem, można mądrze krytykować błędy Kościoła – ale tekst w rodzaju, na starcie Bóg Cię nienawidzi, bo jego Syn musiał zginąć za Twoje grzechy świadczy o kompletnym braku zrozumienia idei chrześcijaństwa. Przecież to się zaczyna od „tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego jedynego..” itp itd. Można wierzyć można nie wierzyć w Boga – są głupi i mądrzy katolicy jak i głupi oraz mądrzy ateiści. Pisanie natomiast takich tekstów jest głupie i nastawia co niektórych czytelników negatywnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: