Napinanie cięciwy i pokojowy nobel Obamy

Jako że żyjemy w rzeczywistości w której królują półprawdy i kłamstwa mamy możliwość przyglądania się odgrywanej na naszych oczach tragikomedii. To znaczy mamy taką możliwość, jeśli zechcemy obserwować to co się dzieje, zamiast zakładać klapki na oczy poprzez kupowanie wszystkiego co podetkną media opiniotwórcze.

Jak wszyscy wiemy prowadzący dwie wojny Obama dostał Nobla Pokojowego. Nie wiem naprawdę po co i za co, ale dostał. Teraz okazuje się, że dwie wojny dla wielkiego pokojowego przywódcy to za mało.

Armada ponad dwunastu amerykańskich i izraelskich okrętów wojennych zmierza w kierunku Morza Czerwonego. Minęła ona już Kanał Sueski i według opisu świadków, są w niej największe okręty wojenne jakich od wielu lat nie widziano w tej okolicy. W armadzie jest też lotniskowiec. / scr: blog Marka / scr: infowars.com /

Na temat wojny Izrael – Iran gdyba się już od conajmniej dwóch lat i akurat ta kwestia nie jest tutaj tak ważna. Natomiast od osoby, która została nagrodzona Pokojowym Noblem oczekiwałabym mediacji i działań które zaprowadzą rozejm między tymi państwami. Być może jestem zbyt wymagająca, nie wiem. Oczekiwałabym również natychmiastowego zakończenia wojny w Aganistanie. Jest to część totalnego zdewaluowania wszystkich wartości. Czekam aż zostanę nagrodzona Literackim Noblem w takim razie. Ba, Noblem z dziedziny fizyki, a co!

Żeby było zabawniej o ile Izrael ma poparcie USA, Iran ma poparcie Chin. Mam nadzieję, że w razie czego nie dojdzie do starcia tych dwóch mocarstw, ale raczej nie. Myślę, że Chiny prędzej mogą ostrzyć ząbki na Rosję i co najwyżej podrzucić jakieś wsparcie wojskowe Iranowi.

W lutym 2010 r. Chiny umocniły swoja obecność w Iranie zacieśniając współpracę w zakresie wydobycia gazu i ropy naftowej. Iran uzyskuje jawne poparcie Chin przeciwstawiających się eskalacji sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z irańskim programem atomowym. / scr: zenonbiusz /

Najbardziej oczywiście denerwuje mnie ten teatrzyk który się dla nas odgrywa. Ani słowa we wszystkich portalach informacyjnych o działaniach USA i Izraela. Dodatkowo ma miejsce równie napięta sytuacja między dwoma Koreami.

Dyplomata uznał obecną sytuację za ryzykowną, gdyż „wojna może wybuchnąć w każdej chwili (…) na Półwyspie Koreańskim z powodu nieuważnych manewrów wojskowych Korei Południowej”.

Sin nazwał zarzuty Seulu „farsą, uknutą przez USA i Koreę Południową na potrzeby celów politycznych”. Według niego Południe sfabrykowało rezultaty śledztwa „od A do Z”. / scr: dziennik /

To wszystko jest absolutnie idiotyczne. Nie ma najmniejszego znaczenia czy ktoś jest Chińczykiem, Arabem, czy Amerykaninem. Wszyscy jesteśmy ludźmi i na tym powinniśmy się skupić.

Takie odgórne rozgrywki ludzi, których wybraliśmy na naszych przedstawicieli, w ogóle nie powinny mieć miejsca. Wątpie aby żołnierze którzy ew. pójdą walczyć na tych frontach mieli ochotę się zabijać, ani tymbardziej wątpie by chciały wojny ich żony, dzieci oraz masa cywili która ucierpi jeśli te konflikty dojdą do skutku. Szkoda, że ludzkość nie przejżała na oczy przez te wszystkie stulecia prowadzenia wojen. I proszę mi nie mówić, że prowadzenie wojen jest rzeczą ludzką. Nie jest.

Wisienka na torcie z portalu informacyjne wp.pl o Obamie

Prezydent Obama chce budować porozumienie na świecie, nie chce wywołać III wojny światowej, chce szukać porozumienia, aby rozbrajać świat, a nie konfliktować.

O tak :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: